سه شنبه , تیر ۱۴ ۱۴۰۱
صفحه اصلی / مقالات وکالت / طرح وکیل خانواده

طرح وکیل خانواده

طرح وکیل خانواده

اگرچه طرح حامی خانواده در برنامه های توسعه برجسته شده است ، اما نبود زیرساخت های لازم در سراسر کشور منجر به اجرای این طرح در سطح آزمایشی و تا حدودی محدود شده است. از سوی دیگر ، اجرای طرح های وکلای حقوق خانواده و ارتقاء آگاهی حقوقی می تواند مانعی برای تکرار پرونده ها در دادگستری باشد ، به طوری که در نتیجه ، این دو نفر کمتر به دادگاه مراجعه می کنند و دادگاه ها می توانند فشار ناشی از تعداد زیادی از موارد پرونده را کاهش دهند. جهت مشاوره ی آنلاین با شماره تلفن ۰۹۹۰۴۲۰۳۰۴۳ تماس بگیرید.

با توجه به اینکه کاهش تعداد پرونده ها و تسریع در رسیدگی به آنها یکی از دغدغه های دادستان است ، بر این اساس ، برنامه هایی برای دستیابی به این نتیجه توسط مقامات در حال برنامه ریزی است ، به طوری که معاون رئیس جمهور در امور حقوقی در مورد خانواده صحبت می کند. در همین حال ، وی تصریح می کند: به منظور کاهش گردش کار در سیستم قضایی ، برنامه جدیدی در دستور کار قرار می گیرد. الهام امین زاده تصریح می کند: “در آن زمان است که با دخالت وکیل خانواده ، هر زمان که خانواده بخواهند ، بدون اتلاف وقت ، وکیل خانواده می تواند نقش پیشگیرانه را ایفا کرده و از عواقب بسیار جلوگیری کند. وی گفت: “امور اجتماعی ما آنقدر تخصصی شده است که همه نمی توانند در همه زمینه ها تخصص داشته باشند و به وکیل نیاز دارند.” معاون رئیس جمهور در امور حقوقی گفت: “این باعث می شود تعداد زیادی از مراجعات به مراکز قضایی کاهش یابد. ما اکنون نمایندگی اجباری در پرونده های جنایی حاد داریم. اما این سه نصب باید با هدف کمک به گروه های کم درآمد انجام شود و کمیته امداد نیز در همین راستا حرکت می کند. به گفته وی ، با کمک بنیادهای اقتصادی ، گفتمان بین وکیل و خانواده از یک گفتمان غیر شفاف به یک گفتار آشنا تبدیل می شود.

در همین حال ، یکی از اعضای مجلس دهم توضیح می دهد که طرح وکیل خانواده در لایحه جامع وکالت گنجانده شده است که در حال حاضر در دستور کار کمیته لوایح دولتی قرار دارد. . محمدعلی اسفنانی می افزاید که بر اساس مشورت با اعضای کمیته قضایی مجلس ، طرح وکیل خانواده قرار بود در لایحه جامع وکالت گنجانده شود. نماینده مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: این احتمال وجود دارد که گروهی تحت عنوان سازمان حمایت قانونی به منظور اجرای طرح مذکور تشکیل شود. اسفنانی ادامه می دهد: در صورت عدم امکان طرح وکیل خانواده در لایحه جامع وکالت ، آن طرح با لایحه اصلاح قانون وکالت ادغام می شود. جهت مشاوره ی آنلاین با شماره تلفن ۰۹۹۰۴۲۰۳۰۴۳ تماس بگیرید.