سه شنبه , تیر ۱۴ ۱۴۰۱
صفحه اصلی / مقالات وکالت / وکیل خانواده حقوقی

وکیل خانواده حقوقی

وکیل خانواده حقوقی

خانواده یکی از مهمترین ارکان یک جامعه است. برای خانواده و مسائل آن به عنوان اساسی ترین نهاد جامعه ، قوانین متفاوتی هم در زمان شکل گیری و هم در زمان مشکلات وضع شده است. حفاظت از خانواده و تلاش برای حفظ ثبات آن یکی از پایه های یک جامعه است. با این حال ، ممکن است مسائل و سوالاتی وجود داشته باشد که نیاز به دانش حقوقی و آشنایی با قانون دارد. در این مورد ، وکیل خانواده شخصی است که می تواند به سوالات رسیدگی کند. جهت مشاوره ی آنلاین با شماره تلفن ۰۹۹۰۴۲۰۳۰۴۳ تماس بگیرید.

به طور کلی ، موضوعات مربوط به ازدواج ، طلاق ، مهریه و حمایت از فرزند و حضانت آنها مربوط به وکیل خانواده است. سایر مواردی که وکیل خانواده باید به آنها بپردازد شامل موارد زیر است:

  • اثبات زوجیت
  • اثبات نسب
  • اهدای جنین
  • سرپرست کودکان بی سر پرست
  • عسر و حرج
  • ارث و میراث
  • تغییر جنسیت

در هر مورد از مسائل مربوط به وکیل خانواده ، وظایفی برای وکیل تعریف می شود که شکل کلی آن ثابت و تفاوت بین آنها در جزئیات مربوط به ماهیت پرونده است. مسائل مربوط به وکیل خانواده مستلزم تخصص وکیل است و وظیفه وکیل خانواده این است که با آینده نگری و ملاحظه عمل کند ، زیرا تنها یک اشتباه کوچک می تواند صدمات بزرگی به بار آورد. به مردم.
وظیفه دیگر وکیل خانواده ارائه مشاوره دقیق به دست اندرکاران پرونده است. وکیل خانواده موظف است همه جزئیات ، حقایق و امکانات را به طور کامل و کامل و به زبان ساده برای دست اندرکاران پرونده توضیح دهد و آنها را از مراحل قانونی مربوط به موضوع مطلع کند.
وکیل خانواده باید به نمایندگی از موکل خود در همه جلسات دادرسی حضور داشته باشد و حتی در غیاب موکل ، از حقوق وی به شدت دفاع کند. گاهی اوقات افراد به دلیل رویارویی با طرف مقابل در دادگاه یا به دلیل شغل و کمبود وقت و به طور کلی به دلایل شخصی دیگر علاقه و فرصت حضور در دادگاه را ندارند. یکی از وظایف وکیل خانواده این است که نیازی به حضور موکل خود در جلسات دادگاه نداشته باشد و بتواند اسناد و اظهارات دفاعی خود را در مورد پرونده به تنهایی ارائه دهد.
مسائل خانوادگی ظریف و گاهی دشوار است. وکیل خانواده باید باتجربه ، در روابط عمومی و بلاغت قوی ، متخصص حقوق خانواده ، از اطلاعات ، نظرات آگاه باشد و با قاضی ارتباط برقرار کند. یکی از مهمترین مشاغل وکیل خانواده این است که پرونده را به گونه ای پیش ببرد که هیچ یک از افراد درگیر در پرونده آسیب نبینند و بدون داشتن ویژگی های فوق نتوانند این وظیفه را انجام دهند.
فقدان دانش ، تجربه کافی و همچنین عدم تعهد و صداقت وکیل خانواده می تواند تعداد زیادی از افراد را به طور کلی تغییر دهد. بر این اساس ، تعهد ، مسئولیت پذیری ، صداقت و تجربه زیاد در تجارت موفق ، وظایف اصلی وکیل خانواده است. جهت مشاوره ی آنلاین با شماره تلفن ۰۹۹۰۴۲۰۳۰۴۳ تماس بگیرید.