سه شنبه , تیر ۱۴ ۱۴۰۱
صفحه اصلی / مقالات وکالت / وکیل خانواده و مهریه

وکیل خانواده و مهریه

وکیل خانواده و مهریه

مهریه جهیزیه مالی است که مرد در هنگام ازدواج حاضر به پرداخت همسرش می شود. این کالا می تواند به صورت نقدی (ارز مشترک) ، سکه و طلا ، سایر کالاهای منقول یا غیر منقول (املاک ، مسکن یا آپارتمان) باشد. این مال به عنوان بدهی و بدهی به عهده زوجین است. مهریه همزمان با عقد نکاح در سند رسمی سند ازدواج (ازدواج کلمه عربی قرارداد ازدواج است) وارد می شود. یکی از مشخصه های اصلی این سند رسمی لازم الاجرا بودن آن است. یعنی به درخواست همسر اداره ثبت احوال برای ایفای تعهدات خود از جمله مهریه ، به عنوان مثال می توان اموال گروه جهیزیه را از شوهر (شوهر) درخواست کرد و وی مراجعه به دادگاه ضروری نیست به این منظور. مهریه را می توان با طرح شکایت در دادگاه عمومی خانواده نیز مطالبه کرد. زن می تواند با تایپ درخواست خود یا مشاور یا وکیل ساختار خاص (همان شکایت) به دادگاه محل اقامت شوهر خود تقاضای حکمی کند که شوهرش را به پرداخت مهریه در هر زمان که بخواهد ، درخواست کند. علاوه بر این ، مهریه را می توان پس از صدور حکم از طریق دفتر اسناد رسمی دریافت کرد. متقاضی جهیزیه با صدور عنوان اجرای احکام از دفتر ثبت اسناد رسمی می تواند با مراجعه به دفتر اجرای اسناد رسمی درخواست مهريه را با درج آدرس همسر ارائه دهد. و همچنین می تواند پول آقا را مانند حساب بانکی ، پلاک ، سهام یا حتی درخواست نهایی از دیگران برای توقیف و دریافت مهریه معرفی کند.جهت مشاوره ی آنلاین با شماره تلفن ۰۹۹۰۴۲۰۳۰۴۳ تماس بگیرید.

اگر جهیزیه مقرون به صرفه باشد ، زن باید ثابت کند که شوهر از نظر مالی توانایی پرداخت مهریه را دارد و اگر شوهر مال و دارایی نداشته باشد ، زن علاوه بر اینکه نمی تواند جهیزیه شوهر را دریافت کند ، به جذب رأی می دهد. شوهرش ، او دیگر نمی تواند آن را تحمل کند. در برخی موارد ، شوهر صاحب اموال و املاکی است که زن به تنهایی قادر به ورود و توقیف آن نیست ، بنابراین زن می تواند از وکیل خانواده بخواهد که به عنوان وکیل خانواده عمل کند. وکیل خانواده برای مهریه و از آنجا که وکیل خانواده با قوانین و ادارات آشنا است ، افراد مختلف می توانند به سرعت اموال آقای را شناسایی کرده و آن را توقیف کنند.
تحت چه شرایطی زن می تواند تقاضای نصف دارایی خود (نیمی از دارایی) خود را در روز عروسی درخواست کند؟
یکی از شرایط حین ازدواج که در بند عقد ذکر شده است ، مقوله نیمی از اموال است که برای اینکه زن حق طلاق داشته باشد ، ابتدا باید به درخواست شوهر باشد. طلاق ، این بند در مورد او اعمال نخواهد شد. زن بخشی از وظایف شرعی و تقصیر اوست. سوم ، کلیه دارایی های مربوط به دوران ازدواج را شامل نمی شود ، اما توسط دادگاه تعیین می شود که در مورد وضعیت مالی زن و شوهر تنظیم شده است و دارایی های قبل از اتحادیه را در بر ندارد. بخشی از نیمی از مال نیست و این ملک باید در زمان طلاق موجود باشد. اگر قبل از حل اختلاف فروخته شود یا منتقل شود ، نصف نخواهد داشت.جهت مشاوره ی آنلاین با شماره تلفن ۰۹۹۰۴۲۰۳۰۴۳ تماس بگیرید.