سه شنبه , تیر ۱۴ ۱۴۰۱
صفحه اصلی / مقالات وکالت / وکیل خانواده گرگان

وکیل خانواده گرگان

وکیل خانواده گرگان

در نظام حقوقی ایران ، مانند بسیاری از کشورهای دیگر ، اختلافات و اختلافات خانوادگی در دادگاهی به نام دادگاه خانواده به صورت حرفه ای مورد رسیدگی قرار می گیرد. همچنین با هر قاضی (که باید قاضی مرد باشد) یک مشاور دادگاه خانواده وجود دارد. دادگاه های خانواده دادگاه هستند و دعاوی خانوادگی طبق قانون رسیدگی می شود. این یک رویه مدنی است ، اما صلاحیت رسیدگی به دعاوی خانواده از دادگاه های عمومی حذف شده و به دادگاه های تخصصی خانواده منتقل شده است. جهت مشاوره ی آنلاین با شماره تلفن ۰۹۹۰۴۲۰۳۰۴۳ تماس بگیرید.

مهریه یکی از مهمترین مصادیق اختلافات خانوادگی است و یکی از ارکان ازدواج در قوانین ایران و اسلام است. او بدهکار است مهریه تأسیس با قیمت شیر متفاوت است و قیمت شیر ریشه در عرف دارد و هیچگونه مبنای قانونی ندارد.

مهریه را می توان به دو روش مورد نیاز قرار داد:

  • به دادگاه خانواده مراجعه کرده و دادخواست مطالبه مهریه را تنظیم کنید ، در این صورت شاکی ، یعنی همان همسر ، همچنین می تواند مصادره اموال را درخواست کرده و درخواست را با درخواست در مهریه تأمین کند.
  • ارجاع به وضعيت مدني و تقاضاي مهريه و دريافت آن از اموال شوهر
    توجه: در حال حاضر (از ژانویه ۲۰۱۷ و اوایل ۲۰۲۰) با صدور بخشنامه ای از سوی رئیس دادگاه ، متقاضی باید ابتدا با اداره ثبت نام تماس گرفته و سپس در صورت عدم امکان معرفی مالکیت دادخواست Go به دادگاه خانواده
    توجه: مهریه مانند هر دارایی دیگری به ارث می رسد ، بنابراین زنی که در طول عمر خود مهریه درخواست نکرده است ، پس از مرگ ، وراث او می توانند مهریه را از شوهر خود مطالبه کنند. جالب اینجاست که این وارثان می توانند کودکانی باشند که از پدرشان مهریه دریافت می کنند و جالبتر اینکه یک چهارم مهریه متعلق به این زوج است.
    توجه: در مورد درخواست مهریه و تصرف در اموال ، لازم است متقاضی و متقاضی بدانند که می توانند بر حسب مورد ، مانند مصادره اموال ، مصادره بانک ، به زوجین به روشهای مختلف مهریه را پرداخت کنند. حساب ، مصادره هر نوع دارایی (حتی سهام و اوراق بهادار و اموال و وجوه متعلق به همسر به شخص ثالث) ، ماشین و هر نوع وسیله نقلیه ، خط تلفن همراه ، درخواست بدهکار برای خروج از بدهی و در موارد نادر جذب همسر .

ازدواج یک قرارداد است و در عین حال می توان هر شرط مشروعی را شامل شود و ضمانت اجرایی برای آن تعیین شود. فقط لازم است بدانید که ازدواج یک قرارداد نیست مگر اینکه نتیجه نقض شرط در طول ازدواج ، امکان فسخ ازدواج با مشروط (شخصی شرطی به نفع خود دارد) و به گونه ای است که بوجود می آید. از سند ازدواج ، نتیجه نقض شرایط هنگام ازدواج طلاق برای یک زن است. شرایط قرارداد به هر یک از طرفین اجازه می دهد تا از محدودیت ها و شرایط قانونی قرارداد ازدواج فاصله بگیرند و شرایط را به صلاحدید خود در قرارداد لحاظ کنند. به عنوان مثال ، حق تعیین محل اقامت و محل اقامت باز است ، یا حق طلاق بدون محرومیت از مرد نیز برای زن وجود دارد ، یا زن امکان استقلال برای مشاغل خاص یا مشابه آن را دارد. بدون محدودیت در زمینه های خاص تحصیل کنید. جهت مشاوره ی آنلاین با شماره تلفن ۰۹۹۰۴۲۰۳۰۴۳ تماس بگیرید.