سه شنبه , تیر ۱۴ ۱۴۰۱
صفحه اصلی / مقالات وکالت / وکیل خانواده گوهردشت

وکیل خانواده گوهردشت

وکیل خانواده گوهردشت

دعاوی خانوادگی ، که یکی از قوانین تعریف شده در قانون برای زوجین در قانون مدنی ، قانون حمایت از خانواده و قانون آیین دادرسی مدنی مربوط به موارد خاص و حتی قانون کیفری است که شامل سیاست زندگی و وظایف و شرایط و حقوق خانواده ها.
وکیل خانواده مواردی مانند درخواست مهریه ، حقوق روز ازدواج ، بررسی نفقه زوجین ، حمایت از فرزند ، حضانت فرزند ، درخواست ازدواج مجدد ، وظیفه اطاعت ، درخواست نفقه و غیره را بررسی می کند. لازم به ذکر است که وکیل طلاق نیز می تواند در صورت لزوم موارد مشابه را بررسی کنید. در اصل ، وکیل طلاق توافقی زیرمجموعه وکیل خانواده است. جهت مشاوره ی آنلاین با شماره تلفن ۰۹۹۰۴۲۰۳۰۴۳ تماس بگیرید.

در حین زندگی مشترک ، قصاص به زوجه تعلق می گیرد که زن انجام داده و قصد انجام آن را ندارد. ضرب المثل زن در طول زندگی محاسبه می شود و از شوهر دریافت می شود. ممکن است تغییراتی در وضعیت زندگی و دارایی زوج ایجاد شود که می تواند بر روند جبران خسارت تأثیر بگذارد.
نقطه بعد از تقدیم دادخواست مهریه و شروع اقدامات قانونی مبنی بر محکومیت زوجین برای پرداخت مهریه و اطمینان از حکم ، ثبت سوابق اجرایی و اطلاع از محکومیت در صورت عدم پرداخت یا معرفی اموال توسط وی ، ممکن است از مراجع مربوطه ، از جمله اداره ثبت ، بانک مرکزی یا پلیس راهور ، اموال مورد بازرسی یا توقیف قرار گیرد.

هنگامی که زوجی مایل به طلاق هستند ، مدارک زیر برای درخواست طلاق مورد نیاز است:
۱- شناسنامه زوجین
۲- نقشه ملی زوجین
۳- اصل قرارداد ، در صورت موجود نبودن یا مفقود شدن ، هریک از زوجین یا وکلای آنها می توانند به دفتر محل عقد قرارداد مراجعه کرده و تقاضای کپی کنند.

طلاق محدود به اراده مرد است و از حقوق ویژه زوجین است. اما طبق قانون ، شوهر می تواند با دادن وکالتنامه در صورت طلاق ، وصیت نامه را به زن منتقل کند تا زن در صورت تمایل طلاق دهد. شرط وکالت در صورت طلاق را می توان در قرارداد در طول قرارداد یا پس از قرارداد در دفاتر ثبت اسناد رسمی تعیین کرد.

ملاقات با یک کودک معمولی حق طبیعی ، اخلاقی و قانونی والدین است و هیچ یک از والدین نمی توانند بدون عذر قانونی از ملاقات با فرزند خود محروم شوند. مطابق ماده ۵۴ قانون حمایت از خانواده ؛ در صورت ممانعت از ملاقات کودک ، جریمه اول درجه ۸ و در صورت تکرار حداکثر مجازات مقرر در قانون ، اعمال می شود.

جهت مشاوره ی آنلاین با شماره تلفن ۰۹۹۰۴۲۰۳۰۴۳ تماس بگیرید.