وکیل معدن کیست و چه کار می کند

وکلای معدن در موسسه حقوقی وکیل ۲۰ شناخت کافی از مشکلات و معضلات معادن دارند و می توانند در تمامی امور مربوط به معدن کمک کنند.

در زیر به برخی از مسئولیت های یک وکیل معدن نگاه می کنیم:
بررسی و انطباق فعالیت های شرکت: وکیل معدن بررسی می کند که آیا فعالیت شرکت مورد نظر در زمینه صنعت و معدن مطابق با قوانین مربوط به این بخش است یا خیر. این قوانین شامل مقررات زیست محیطی، استانداردهای بهداشتی و ایمنی، مجوزهای استفاده از زمین و سایر مسائل حقوقی و قانونی است.

مذاکره و تنظیم قرارداد:

وکیل پرونده معدن معمولاً در مذاکره و تنظیم قراردادهای پیچیده مانند: ب- قراردادهای جوینت ونچر، قراردادهای فراساحلی، اسناد تأمین مالی پروژه و … و به دنبال حفظ منافع شرکت است.
پروانه بهره برداری: اگرچه معادن جزو اموال عمومی محسوب می شوند و امکان خرید و فروش وجود ندارد، اما برای معادن پروانه اکتشاف، گواهی کشف و پروانه بهره برداری صادر می شود. یک وکیل معدن می تواند با انجام بررسی های لازم، مذاکره در مورد اسناد معامله و اطمینان از قانونی بودن کل فرآیند، نقش مهمی در جلوگیری از مشکلات آینده داشته باشد.
حل اختلاف: هنگامی که اختلافاتی با تنظیم کننده ها، شرکای تجاری یا سایر ذینفعان ایجاد می شود، یک وکیل معدن مسئول حل و فصل این اختلافات از طریق مذاکره، میانجیگری یا دادخواهی است. این وکیل باید درک بالایی از مسائل حقوقی خاص در صنعت داشته باشد تا بتواند به موکل خود در این اختلافات حقوقی کمک کند.
حقوق و جواز تصرف زمین: حق تصرف زمین و اخذ مجوزهای لازم برای فعالیت یکی از عوامل اصلی این صنعت است. وکلای معادن و فلزات به مشتریان کمک می‌کنند تا پیچیدگی‌های قوانین استفاده از زمین را دریافت کنند، از سازمان‌های دولتی مجوز بگیرند و هرگونه چالش قانونی مربوط به حقوق زمین را بررسی کنند.
مسائل زیست محیطی و اجتماعی: با توجه به افزایش نظارت بر اثرات زیست محیطی و اجتماعی عملیات معادن و فلزات، وکلای شاغل در این حوزه باید راهنمایی های لازم را برای رعایت صحیح قوانین زیست محیطی به مشتریان خود ارائه دهند تا فعالیت های شرکت با استانداردها و مقررات منطبق باشد. . در حال تغییر و جاری است.

 عملکرد وکیل معدن

تیم وکلای معدن ما تجربه گسترده ای در همه جنبه ها و پروژه ها، از جمله تملک و دفع، تامین مالی و توسعه پروژه، مجوز معدن و محیط زیست، برداشت، ساخت و ساز، تدارکات، مقررات، عملیات و مسئولیت اجتماعی شرکت دارند.

وکلای باتجربه ما در زمینه استخراج معادن  و بین المللی فهرست شده و خصوصی که در زمینه اکتشاف، توسعه، بسته شدن معادن، اصلاح و استخراج معادن مشغول هستند، مشاوره می دهند.

ما درک دقیقی از بخش معدن و تعامل بین پروژه‌های معدنی، زیرساخت‌ها، مالکیت، تدارکات و نیازهای مالی (اعم از سهام و بدهی) داریم.

این تیم مشاوره حقوقی تخصصی در مورد تمام جنبه های پروژه و قانون ساخت و ساز از شروع پروژه تا تکمیل ارائه می دهد. ما در مورد تهیه پیش نویس قرارداد و مذاکره در مورد انواع قراردادها، از جمله استانداردهای پیمانکار و مشتری استرالیا و بین المللی و قراردادهای مشاور مشاوره می دهیم.

تجربه ما در قانون معادن شامل مشاوره در مورد فلزات اساسی، بوکسیت، زغال سنگ، مس، الماس، گرافیت، طلا، سنگ آهن، ماسه های معدنی، نیوبیم، نیکل، پلاتین، خاک های کمیاب، تانتالیم، اورانیوم، مروارید و نمک است. ما همچنین تجربه گسترده ای با گاز درز زغال سنگ، گاز و سایر هیدروکربن ها داریم. تخصص ما به ویژه شامل پروژه هایی در حوزه های قضایی خارجی، به ویژه در آفریقا می شود.

خدمات ما عبارتند از:

مشاوره در مورد قوانین و مقررات معدنی، همکاری با دولت، تنظیم کننده ها و سایر ذینفعان و تهیه پیش نویس توافق نامه بین مجریان پروژه و دولت.
تدوین و مذاکره برای توانمندسازی قوانین، موافقت‌نامه‌های دولتی و سایر مکانیسم‌های قانونی برای حمایت از توسعه عملیات معدنی بزرگ و کوچک و زیرساخت‌های مرتبط.
دسترسی به زمین، حقوق مالکیت بومیان و مسائل میراث بومی که بر پروژه‌های استخراجی تأثیر می‌گذارند، و همچنین مذاکرات با احزاب حقوق مالکیت بومی و سایر ذینفعان.
توسعه و بررسی برنامه های مالکیت و مجوز برای پروژه های منابع بزرگ و کوچک.
مسائل دادگاه  از جمله اعتراض به درخواست های اجاره و سایر اختلافات و مقررات ایمنی و بهداشت.
مذاکره و مستندسازی قراردادهای مزرعه‌ای، قراردادهای سرمایه‌گذاری مشترک، قراردادهای خرید و فروش، قراردادهای اختیار معامله، قراردادهای مجوز، قراردادهای اشتراک مواد معدنی، قراردادهای غرامت و قراردادهای درمان عوارض.
تمام جنبه های توسعه معدن، از جمله قراردادهای مهندسی، تدارکات و ساخت و ساز و قراردادهای برداشته.
راه حل های زیرساختی برای پروژه های توسعه از جمله راه، فرودگاه، برق، راه آهن و ترتیبات بندری.
تسهیلات تامین مالی و پوشش ریسک.
تمام جنبه های  مربوط به دارایی های معدنی و منابع طبیعی، از جمله تملک و طرح های شرکت های بورسی، تملک و واگذاری های خصوصی، بررسی های لازم و تاییدیه های نظارتی (از جمله درخواست ها به هیئت بررسی سرمایه گذاری خارجی).

amir

نظرات بسته شده است.