شنبه , خرداد ۱۳ ۱۴۰۲
وکیل معاملات ملکی وکالت متخصص در دعاوی املاک و مستغلات است. دعاوی مربوط به املاک عنوان مجموعه ای از دعاوی است که به طریقی یا دیگری به رابطه املاک و مستغلات و انسانها مربوط می شود. املاک و مستغلات ملکی است که قابل جابجایی نیست و در یک بخش شامل املاک و مستغلات و زمین است و در یک بخش دیگر زمین را می توان در محدوده شهر و محدوده خارج از شهر به زمین تقسیم کرد و در یک بخش یک ملک دیگر را می توان به تجارت تقسیم کرد و املاک مسکونی ، بنابراین دادخواستهای مختلفی تحت این بخش ارائه می شود ، که همه آنها در زمینه وکلای املاک است.
اگر ملک دارای سند رسمی باشد و فروشنده از تهیه سند رسمی امتناع ورزد ، خریدار می تواند با اخذ وکیل املاک و مستغلات به دادگاه مراجعه کند تا سند رسمی ملک را بدست آورد و دادگاه دستور تهیه سند را به فروشنده می دهد. و اگر فروشنده نماینده دادگاه در دفتر فعلی از اجرای رای دادگاه امتناع ورزد و اسناد را به جای فروشنده امضا کند. بسیاری از حقوق مالی که ضرر و زیان افراد را می توان در آنها منتقل کرد ، مستلزم حضور وکیل متخصص در قانون املاک و مستغلات است.
نحوه و چگونگی طرح دعوی حقوقی از اهمیت بالایی برخوردار است و در روند دادرسی تأثیر اساسی در تعیین دامنه حقوق طرفین دعوا دارد و در واقع مبنایی را تشکیل می دهد ، به طوری که دادرسی در روند کار و روند دادرسی غیرعمد نیست و ناشی از بی تجربگی این است که یک شخص متخصص در امور املاک و مستغلات و مراحل قانونی باید ایجاد و پیگیری شود. هنگامی که شخصی اموال دیگری را توقیف می کند ، این وکیل املاک است که باید تصمیم بگیرد که آیا برای توقیف تهاجمی یا جنایی اقدام قانونی انجام دهد. با توجه به وجود قوانین مختلف در این زمینه ، آیا این وکیل معاملات ملکی است که مبنای ارزش معامله ملک را می داند؟ ماده 100 قانون شهرداری و تبصره های آن کجا قابل اجرا است و ماده 64 قانون مالیات های مستقیم و آن وکیل املاک و مستغلات که لحظه مناسب را برای بیان استدلال ها و اظهارات خود می دانند تا حقوق مشتری خود را نقض کند ، کجا قابل استفاده است.
تنوع قوانین و مقررات املاک و همچنین عدم آشنایی افراد با قوانین املاک و مستغلات ، نه تنها روند کار را طولانی می کند ، بلکه در بسیاری از موارد نتیجه مطلوبی را به دنبال ندارد. با توجه به اهمیت دعوای املاک و مستغلات و تصمیمات اساسی در دعاوی مدنی ، هر یک از طرفین باید از تخصص وکیل مدنی برای جلوگیری از سو استفاده از حقوق خود و همچنین محافظت از منافع خود استفاده کنند. یکی از ویژگی های یک وکیل خوب این است که قبل از حضور در جلسه دادرسی و دفاع از موکل ، با مطالعه پرونده ، اطلاعات کاملی در مورد موضوع پرونده ، دلایل و دلایل به دست می آورد. اسناد مورد مستند. وکیل خوب همچنین کسی است که نسبت به موکل خود احساس مسئولیت کند و در برابر موکل خود پاسخگو باشد. با این وجود وکالت از طریق تعهد است و وکیل از نظر قانونی مسئولیت رسیدن به نتیجه را ندارد.
وکیل متخصص حقوق املاک و مستغلات شخصی است که علاوه بر داشتن دانش و آموزش حقوقی و مدنی ، تسلط و تجربه کافی در تشکیل پرونده های اداری یا دفاع از آن را دارد. علاوه بر این ، یک وکیل متخصص و متخصص در زمینه قانون املاک و مستغلات شخصی است که از دانش حقوقی بالایی در امور مدنی برخوردار است و می تواند بهترین راه حل ممکن را بشناسد و نوع دادخواست ها و شکایات و اقدامات حقوقی را تشخیص دهد و به طور موثر از موکل دفاع کند. یک وکیل متخصص در قانون املاک و مستغلات به طور کلی از پذیرش دعاوی غیر املاک و مستغلات مانند دعاوی کیفری و خانوادگی امتناع می ورزد و به امور و دعاوی مربوط به املاک و مستغلات می پردازد. وی با استفاده از دانش و مهارت خود ، تمام جنبه های مربوط به املاک و مستغلات را سنجیده و اقدامات لازم را برای دفاع از مشتری انجام می دهد. ناآشنایی افراد عادی با تنظیم قرارداد و امور حقوقی باعث می شود هنگام عقد قرارداد اشتباه کنند و سپس این اشتباهات برای آنها اتفاق می افتد. در این موارد ، تنها راه مشورت با یک وکیل متخصص در قانون املاک و مستغلات است.